Lezárult a jelentkezés az idei Agrovirtus versenyre

Lezárult a jelentkezés az idei Agrovirtus versenyre

Lezárult a jelentkezés az idei, immár negyedik Agrovirtus versenyre. Az ágazat tehetséggondozó programját a versenyszféra támogatja. Tényleg a jövő csúcsvezetői lesznek a résztvevőkből? Erről beszélgettünk Barta Dénessel, az Agrovirtus Tehetséggondozási Program projektmenedzserével.


2022. október 26.

„A hallgatókkal való hosszú távú együttműködés alapja a verseny, ami után a legjobbak – legfeljebb húszan – egy éves képzésen vehetnek részt az Agrovirtus Akadémia (Agrovirtus LeadersLab) keretében. Ennek folyamán elismert agrár-közgazdász professzorok és vállalatirányítók segítségével vezetjük be őket az agrárkereskedelem rejtelmeibe, a trendelemzési módszerekbe, a kereskedelmi folyamatokba. Közel ötven vállalkozás közreműködik ebben támogatóként, illetve szakértőként.

A képzés tematikáját pedig úgy alakítjuk ki, hogy komplex agrárszakmai, gazdasági, üzleti, vezetői ismereteket adjon át, amelyeket a jövő agrárvállalatainak elvárásaihoz igazítunk. A képzést karrierprogram követi, aminek során további piaci szereplőkkel segítünk kapcsolatba kerülni a résztvevőknek. Ennek köszönhetően közülük többen már középvezetői, vezetői pozícióban, illetve kiemelt vezetők mellett dolgoznak. Úgy gondolom, hogy mindez nemcsak számukra, hanem a versenyszférának is nyereséget jelent.”

Az Agrovirtus versenyre aktív hallgató jogviszonnyal rendelkező, 3-4 fős csapatok jelentkezhetnek, amelyek számára online felkészítő tréninget is tartanak a szervezők.

A verseny négy héten keresztül továbbra is a virtuális térben zajlik, amit háromnapos, teljes ellátással biztosított elődöntő követ a legjobban szereplő tíz összeállítás számára.

Az innen is továbbjutó öt csapat versenyez majd a döntőben, amit november 25-én tartanak.

Az egyes fordulók során egy valóságos, működő agrárvállalat problémáira kell reagálniuk a csapatoknak. Idén ez a cég a siófoki Europe Farming Kft. Az adatait és a szimulált problémákat az AgroVIR agrár-vállalatirányítási rendszerben érhetik el a versenyzők, aminek a használatát szintén megtanítják számukra.

A „játék” nem babra megy. A rengeteg tudás mellett értékes nyereményekkel is gazdagodhatnak a csapatok. A győztes egymillió, a második helyezett 500, a bronzérmes pedig 300 ezer forintos jutalomban részesül.

Idén közel 250-en jelentkeztek az Agrovirtusra, amely kevesebb a korábbi éveknél, akkor azonban még nemzetközi volt a mezőny.

A szakmai gyakorlatok és a termelés tartalma azonban annyira eltér az egyes országokban, hogy a szervezők nem akarnak túlságosan egyszerűsíteni az egyenlő feltételek érdekében. Idén csak a hazai egyetemistákra koncentrálnak, jövőre azonban Románia és Azerbajdzsán felé szeretnének nyitni.

A hallgatók számára díjmentes verseny, képzés és mentoráció fő támogatója a farmenedzsmentben piacvezető AgroVIR mellett a MATE, valamint az inputanyaggyártó Bayer.

Ahogyan az a tavalyi döntőn elhangzott: az Agrovirtus „híd az egyetem és a valóság között”.

A részvevők számára komoly előny az is, hogy az agrárium tehetséges fiataljaival és meghatározó szakmai képviselőivel köthetnek – akár életre szóló – ismeretségeket, barátságokat.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu
Fotó: Agrovirtus