Új kiállítással bővül a HUNGEXPO kínálata: 2024. december 5-7. között rendezik az ANImashEXPO-t, melynek célja, hogy fórumot és önálló bemutatkozási lehetőséget teremtsen az állattenyésztés és állategészségügy területén működő szakembereknek, vállalkozásoknak. A kiállítás középpontjában a szakmát érintő legfontosabb kérdések állnak, köztük az ágazat versenyképességének növelése, a megújuló energiaforrások felhasználása és a folyamatos innováció.
2024. április 9.
„Az ANImashEXPO olyan hiánypótló kiállítás, amelyre az igényt maga a szakmai közönség fogalmazta meg” – mondta Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója, hozzátéve, hogy „a rendezvény a HUNGEXPO egyik legsikeresebb kiállításának, a 45 ezer szakmai látogatóra épülő AGROmashEXPO-nak a logikus folytatása”.
A HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban először idén, december 5-7. között az állattenyésztési ágazat legjelentősebb képviselői egy kiállítási területen mutatkoznak be. A rendezvény fókuszában olyan kérdések állnak, mint például: hogyan növelhető az ágazat versenyképessége, milyen megújuló energiaforrások integrálhatóak az ágazatba, és milyen kihívásokkal néz szembe az állattenyésztő szakma az utánpótlás képzés és a generációváltás területén.
„A kiállítás társszektorokat kapcsol össze, így az ágazat szereplői egy helyen, egy időben lesznek megtalálhatók, ami a részvevőknek kiváló lehetőség a közvetlen értékesítésre, új termékek kipróbálására, piaci igények felmérésére, és a vállalat ismertségének növelésére” – hangsúlyozta Lovasi Enikő projektvezető.
A kiállítás az alábbi tematikákra épül:
A kiállítás kiemelt szakmai partnerei: a Magyar Államkincstár, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE), a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület és a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ).
Az ANImashEXPO látogatói a kiállítás három napján színvonalas szakmai programokon, fórumokon, workshopokon és kerekasztal-beszélgetéseken vehetnek részt az iparág legújabb trendjeiről és az innovatív technológiákról. A részvevők találkozhatnak az iparág meghatározó személyiségeivel és részt vehetnek olyan programokon, amelyek segítenek a szakmai fejlődésedben.
Tervezett szakmai programok
Az Állatorvosi Egyetem számos programmal készül a kiállításra köztük a gyógyítás, az oktatás-képzés, a digitalizáció, az adatelemzés és feldolgozás, valamint az állattartással és tenyésztéssel kapcsolatos kérdések témakörében. Az előadók között lesz Dr. Sótonyi Péter rektor, Dr. Ózsvári László rektorhelyettes, Dr. Süth Miklós tanszékvezető, Dr. Könyves László tanszékvezető, Dr. Kasza Gyula tanszékvezető és Csapó Tímea tanulmányi osztályvezető is.
Néhány cím a tervezett szakmai programokból
Egyedi állatazonosítás és digitalizáció, adatelemzés, precíziós technológiák, az egyedi azonosítás lehetőségei és aktualitásai
Digitalizáció állategészségügyi és fogyasztóbiztonsági alkalmazása
Üzemi/Telepi Higiénia
Képalkotó diagnosztika
Élelmiszerlánc hulladék gazdálkodás
Specializált Klinikák (nagyállat és haszonállat, ló-, állatkertek…stb.)
Rovartenyésztés, rovarfehérje-technológiák
Forrás: Agroinform.hu, MATE
Fotó: MATE