29. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum

29. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum

Jeles hazai és külföldi kutatók, oktatók, növényvédő cégek, egyetemi hallgatók kutatási eredményeit mutatják be.


2024. október 9.

A Debreceni Egyetem MÉK Növényvédelmi Intézete, a Növényvédelem Oktatásának Fejlesztéséért Alapítvány, az MTA DAB Növényvédelmi Munkabizottsága, a Hajdú-Bihar Megyei Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara, valamint a Hallgatók Gulyás Antal Növényvédelmi Köre szervezésében megrendezésre kerül a 29. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum.

Időpont: 2024. október 15. 08:00 – 2024. október 17. 17:00

Helyszín: Debrecen, Egyetem

A konferencia céljai

A globális és lokális környezeti és társadalmi változások hatására jelentkező új kihívások elemzése, tárgyalása a legszélesebb értelemben vett növényvédelem és élelmiszerbiztonság területein.

A károsítók intenzív földrajzi elterjedése hatásainak elemzése az integrált növényvédelmet (IPM) és a különböző öko-biogazdálkodást folytatók gazdálkodására, új, korszerű növényvédelmi lehetőségek feltárása, bemutatása. Jeles hazai és külföldi kutatók, oktatók, növényvédő cégek, egyetemi hallgatók kutatási eredményeinek bemutatása. A legfrissebb kutatási eredmények gyakorlati hasznosításának előmozdítása és a legszélesebb körben való népszerűsítése.

A konferencia területei

  • – A globális és lokális környezeti és társadalmi változások növényvédelemre gyakorolt hatásai
  • – Kémiai növényvédő szerrel vagy nélküle? – avagy a „zöld lobbi” törekvései tényleg egészségesebb, zöldebb és bőségesebb világot teremtenek?
  • – Szántóföldi, kertészeti és erdészeti növények károsítóinak (növénykórtan, entomológia, gyombiológia) kutatási eredményei

A globális kereskedelem növényegészségügyi és élelmiszerbiztonsági kockázatainak megnövekedése (invazív fajok terjedése)

  • – A politikai, gazdaságpolitikai folyamatok hatásai az emberiség élelmiszer-ellátására
  • – A károsítók elleni védekezés lehetőségeinek átalakulása (peszticid-felhasználás csökkentése, IPM, alternatív védelmi stratégiák kialakítása)
  • – A modern, precíziós technikák alkalmazási lehetőségei és korlátai (nanotechnológia, dróntechnológia, mesterséges intelligencia)
  • – Az önellátó, helyi élelmiszer-termelés vs. globális élelmiszer-forgalmazás, az ökológiai lábnyom-csökkentés feladatai és lehetőségei

 

A konferencia hivatalos nyelve

  • – október 15. – Nemzetközi Online Tudományos Szekció: angol
  • – október 16-17. – Minden program:  magyar

További részleteket erre a LINKRE kattintva olvashatsz.

 

Forrás: Debreceni Egyetem, Agroinform
Fotó: Debreceni Egyetem